← Bütün materiallar30.09.2024
ADEX 2024 Beynəlxalq Müdafiə Sərgisinin beşinci buraxılışı çərçivəsində Bakıda Azərbaycanın Deftech şirkəti yeni nəsil dronları təqdim etdi. Yerli olaraq hazırlanmış bu pilotsuz uçuş aparatları (PUA) həm kəşfiyyat, həm d…
ADEX 2024 Beynəlxalq Müdafiə Sərgisinin beşinci buraxılışı çərçivəsində Bakıda Azərbaycanın Deftech şirkəti yeni nəsil dronları təqdim etdi. Yerli olaraq hazırlanmış bu pilotsuz uçuş aparatları (PUA) həm kəşfiyyat, həm də dəqiq zərbə missiyalarını əhatə edən qabaqcıl imkanları ilə iştirakçıların diqqətini cəlb etdi. Təqdim edilən dronlar arasında DT-001, DT-101 VTOL, F-1500, F-5000E, AD-G4 və MT-100 modelləri var idi. Tədbirin təşkilatçılarının verdiyi məlumata görə, bu sistemlərin təxminən 90%-i yerli texnologiyalara əsaslanır ki, bu da Azərbaycanın sənaye və texnoloji imkanlarının artdığını göstərir. Daha ətraflı oxuyun: https://armyrecognition.com/news/aerospace-news/2024/azerbaijans-deftech-unveils-a-new-generation-of-drones-at-adex-2024-from-local-design-to-international-ambitions

At the fifth edition of the ADEX 2024 International Defense Exhibition held in Baku, Azerbaijan's Deftech company presented a new generation of drones. These locally developed unmanned aerial systems (UAVs) caught the at…
At the fifth edition of the ADEX 2024 International Defense Exhibition held in Baku, Azerbaijan's Deftech company presented a new generation of drones. These locally developed unmanned aerial systems (UAVs) caught the attention of participants due to their advanced capabilities, covering both reconnaissance and precision strike missions. Among the drones unveiled were the DT-001, DT-101 VTOL, F-1500, F-5000E, AD-G4, and MT-100. According to the event organizers, approximately 90% of the production of these systems relies on local technologies, reflecting Azerbaijan's growing industrial and technological capacity.
read more at : https://armyrecognition.com/news/aerospace-news/2024/azerbaijans-deftech-unveils-a-new-generation-of-drones-at-adex-2024-from-local-design-to-international-ambitions