← Bütün materiallar26.09.2024
Azərbaycanın Deftech şirkəti ADEX 2024 sərgisində yeni nəsil PUA-ları təqdim etdi – PolygonJurnal tərəfindən
Bakıda keçirilən ADEX 2024 Beynəlxalq Müdafiə Sərgisinin beşinci buraxılışında Azərbaycan şirkəti Deftech yeni nəsil pilotsuz uçuş aparatlarını (PUA) təqdim edib. Yerli istehsal olan bu pilotsuz uçuş sistemləri (UAV) öz…
Bakıda keçirilən ADEX 2024 Beynəlxalq Müdafiə Sərgisinin beşinci buraxılışında Azərbaycan şirkəti Deftech yeni nəsil pilotsuz uçuş aparatlarını (PUA) təqdim edib. Yerli istehsal olan bu pilotsuz uçuş sistemləri (UAV) öz qabaqcıl imkanları ilə – həm kəşfiyyat, həm də dəqiq zərbə missiyalarını yerinə yetirmə qabiliyyəti ilə iştirakçıların diqqətini cəlb edib. Təqdim olunan PUA-lar arasında aşağıdakılar var: DT-001, DT-101 VTOL, F-1500, F-5000E, AD-G4 və MT-100. Tədbirin təşkilatçılarının verdiyi məlumata görə, bu sistemlərin istehsalının təxminən 90%-i yerli texnologiyalara əsaslanır, bu isə Azərbaycanın sənaye və texnoloji potensialının artdığını göstərir. Ətraflı oxu: https://polygonjournal.com/2024/09/27/azerbaijans-deftech-unveils-a-new-generation-of-drones-at-adex-2024-from-local-design-to-international-ambitions/?utm_source=chatgpt.com

← All stories26 Sep 2024
At the fifth edition of the ADEX 2024 International Defense Exhibition held in Baku, Azerbaijan’s Deftech company presented a new generation of drones. These locally developed unmanned aerial systems (UAVs) caught the at…
At the fifth edition of the ADEX 2024 International Defense Exhibition held in Baku, Azerbaijan’s Deftech company presented a new generation of drones. These locally developed unmanned aerial systems (UAVs) caught the attention of participants due to their advanced capabilities, covering both reconnaissance and precision strike missions. Among the drones unveiled were the DT-001, DT-101 VTOL, F-1500, F-5000E, AD-G4, and MT-100. According to the event organizers, approximately 90% of the production of these systems relies on local technologies, reflecting Azerbaijan’s growing industrial and technological capacity.  read more at:https://polygonjournal.com/2024/09/27/azerbaijans-deftech-unveils-a-new-generation-of-drones-at-adex-2024-from-local-design-to-international-ambitions/?utm_source=chatgpt.com